WOŚP coraz bliżej, zbiórka, koncert w sali teatralnej, akcja DKMS…będzie się działo

Wszyscy odliczamy już dni do 32 Finału WOŚP, bo to już przecież ….. za kilka dni! Nasi dzielni wolontariusze w blokach startowych czekają na odbiór swoich zestawów kwestarskich, które otrzymają w dniu Finału z samego rana. Nad prawidłowym i bezpiecznym przebiegiem całej akcji będzie czuwać Komenda Rejonowa Policji z ulicy Żytniej. Teraz pozostaje tylko mieć nadzieję, że w tym szczególnym dniu pogoda dopisze, a zima nie da „popalić” naszym wolontariuszom. Na szczęście będą oni mogli skorzystać z darmowych gorących napojów, przekąsek, a czasem nawet gorącej zupy serwowanych przez niektóre punkty gastronomiczne za okazaniem identyfikatora WOŚP. Jak się więc okazuje, bycie wolontariuszem to nie tylko obowiązki i ciężka praca, ale również przywileje, z których można skorzystać tylko ten jeden dzień w roku :-).

Jednocześnie chcemy zaprosić absolutnie wszystkich, którzy maja ochotę na dobrą zabawę, gdyż w tym właśnie dniu w naszym szkolnym sztabie odbędzie się koncert, podczas którego wystąpią nie tylko artyści „z zewnątrz”, ale również uczniowie i absolwenci naszej szkoły oraz jeden z naszych belfrów Pan Piotr Kur, który jest również liderem zespołu rockowego „LeNive”! Ale artystyczne występy to nie wszystko! Kolejną atrakcją będzie możliwość wylicytowania ciekawych i oryginalnych fantów, takich jak gadżety z logo tegorocznego Finału WOŚP, czy produkty handmade wykonane przez nauczycieli naszej szkoły. Całe to przyjemne zamieszanie zacznie się o godzinie 13:00 i będzie trwało, dopóki wystarczy nam sił 😉
Licytacja zacznie się natomiast o godzinie 15:00!

Wstępny program koncertu :

Ale Finał WOŚP to nie jedyne wydarzenie, które będzie miało miejsce 28 stycznia, gdyż tego właśnie dnia zagra z nami również Fundacja DKMS jubileuszowy 10-ty raz. Przez ostatnie 10 lat, dzięki zorganizowanym akcjom podczas finału WOŚP, Fundacji DKMS wraz z wolontariuszami, udało się zarejestrować ponad 22 tysiące osób, z których aż 114 podzieliło się swoimi komórkami macierzystymi z potrzebującymi pacjentami. Wspólne działania obu fundacji pokazują, że warto jednoczyć siły w walce z nowotworami krwi!

Zapraszamy na stoisko rejestracyjne nowych Dawców szpiku w naszym sztabie w dniu 28 stycznia 2024! Czekamy na osoby pełnoletnie! Nasi wolontariusze przeprowadzą Was przez całą rejestrację i odpowiedzą na nurtujące pytania!

Podsumowując: 28 stycznia nie lenimy się w domach, tylko przychodzimy do „Zośki” i robimy konkretne zamieszanie!

Jeszcze raz SERDECZNIE ZAPRASZAMY!!!

Magdalena Tatol
Szef Sztabu 32 Finału WOŚP