Kilka dobrych wieści z I etapu Gry Giełdowej

Miło mi poinformować o kilku bardzo dobrych rezultatach, które uzyskali Nasi uczniowie w I etapie SZKOLNEJ INTERNETOWEJ GRY GIEŁDOWEJ, największego projektu edukacji finansowej i kapitałowej w Polsce, organizowanego przez GIEŁDĘ PAPIERÓW WARTOŚCIOWYCH w Warszawie.

Zespół 86 – ORZECHOWA DRUŻYNA (Maksymilian Samsel, Jakub Kurowski, Kacper Tomaszewski, Marek Wyrzykowski z klasy 3B) na ponad 9000 zespołów w Polsce zdobył bardzo wysokie 16 miejsce w kraju (4 miejsce na Mazowszu). Swoją przygodę z inwestowaniem wirtualnymi pieniędzy ale na w pełni realnym rynku giełdowym Panowie z klasy 3B zaczęli na początku listopada od kwoty 20 000 PLN, by w połowie stycznia mieć 25 792,47 PLN. To blisko 30% stopa zwrotu. (dla porównania stopa zwrotu z najlepszych lokat bankowych w tym czasie w ciągu 2 miesięcy wyniosła by niecały 1%)

Wielkie słowa uznania należą się też uczennicy klasy 3E, Wiktorii Rosie. Nasza dzielna Wiktoria brała udział w części edukacyjnej projektu giełdowego i zdobyła aż 561 punktów (na 586 możliwych), co dało jej 60 miejsce w kraju na blisko 13 000 kursantów w całej Polsce.

Na koniec warto nadmienić, że z naszych 41 szkolnych zespołów aż 29 osiągnęło zysk. To jeden z najlepszych wskaźników od wielu lat w naszej szkole i dodatkowy powód do wiary w to, że w drugim etapie Gry Giełdowej( startuje 27.02) będziemy mieć przynajmniej takie dobre wyniki jak w etapie pierwszym.

Wielkie gratulacje za Wasze zaangażowanie, wkład pracy, trafione inwestycje i czekamy na 2 etap z niecierpliwością. NIECH HOSSA WAM SPRZYJA!!!