Maraton Pisania Listów w obronie Praw Człowieka w ramach akcji Amnesty International

W środę 7.12 rozpoczynamy akcję Amnesty International w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Praw Człowieka.

„MARATON PISANIA LISTÓW W OBRONIE PRAW CZŁOWIEKA” – od środy 7.12 od godziny 12.25 do poniedziałku 12.12 do końca przerwy o 11.40 (na przerwach) zapraszamy do pisania listów fizycznych, podpisywania petycji on line w obronie praw człowieka.

W środę 7.12 na dużych przerwach akcji będzie towarzyszył kiermasz słodkich przekąsek. Dochód z nich zostanie przeznaczony na wsparcie wysyłki listów w obronie praw człowieka, organizowanych przez Amnesty International.

Szczegóły dotyczące zasad pisania listów oraz petycji on line znajdziecie na stronie – maraton.amnesty.org.pl oraz możecie się o wszystko zapytać od środy od godziny 12.25 na 1 piętrze na korytarzu w czasie trwania akcji.
Poza przekąskami będą również prezentowane plakaty i informacje o sylwetkach tegorocznych bohaterów akcji a w tle zadbamy o muzyczny kalejdoskop piosenek szeroko związanych z tematyką wolności, tolerancji, szacunku dla każdego człowieka.

Szkolny Zespół Praw Człowieka oraz Samorząd Uczniowski gorąco zachęcają do wsparcia akcji i zaangażowania. Pokażmy, że Prawa Człowieka to nasza wspólna sprawa.

WAŻNA INFORMACJA TECHNICZNA! Listy możemy pisać w domu, jak i w szkole i zostawiamy je w specjalnym kartonie z napisem PRAWA CZŁOWIEKA – LISTY, który znajdziecie od środy od 12.25 na korytarzu na 1 piętrze, przy kiermaszu. Listy wrzucamy najpóźniej do poniedziałku do godziny 11.40.